Maria
Maria
from Ukraine
See my story
Gonçalo
Gonçalo
from Portugal
Alejandra
Alejandra
from Colombia
Pier
Pier
from Italy
Sandra
Sandra
from Mexico
Frederik
Frederik
from Denmark
beign your career journey with accenture

Citi & Citi Handlowy
Analityk ds. Zarządzania Ryzykiem Nadużyć
location iconLocations: Warszawa
level iconLevel: specialist
Citi is more than a global financial services company. It's an engine for progress. We serve 200 million customers in more than 160 countries, providing support to individual, corporate, government and institutional clients. Our clients choose us for a global footprint, market positon, in-country relationships and the full range of solutions on offer. In Poland we operate within two legal entities Citibank Europe plc and Bank Handlowy w Warszawie S.A.
Work place: Warszawa

Główne obowiązki:

  • Monitorowanie podejrzanych transakcji na kartach płatniczych;
  • Dbałość o wysoką jakość serwisu autoryzacyjnego i zapewnienie odpowiedniego poziomu obsługi klienta zewnętrznego i wewnętrznego;
  • Współpraca z innymi działami Banku oraz jednostkami fraudowymi innych Banków w zakresie przeciwdziałania nadużyciom na kartach;
  • Obsługa zapytań Klientów związanych z procesem autoryzacji transakcji;
  • Przygotowanie raportów i analiz dla innych jednostek organizacyjnych w Banku
  • Współpraca z organizacjami płatniczymi Visa/Mastercard oraz centrami rozliczeniowymi i usługodawcami w ramach rozwiązywania problemów z dokonywaniem transakcji;
  • Bardzo dobra znajomość systemów bankowych i procedur, stałe podnoszenie swoich kwalifikacji w tym zakresie;

Oczekiwania:

  • Wykształcenie min. średnie
  • Znajomości rynku kart i usług płatniczych
  • Mile widziane doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym

Jako pracodawca oferujemy:

  • Ciekawe projekty i możliwości dalszego rozwoju w ramach organizacji
  • Możliwość zdobycia doświadczenia poprzez pracę w jednej z wiodących międzynarodowych instytucji bankowych
  • Pracę w dynamicznym środowisku pełnym wyzwań zawodowych
  • Bogaty pakiet socjalny (m.in. opieka medyczna, karta fitness, ubezpieczenie na życie)

Rola Analityka ds. Zarządzania Ryzykiem Nadużyć jest zlokalizowana w strukturze Banku Handlowego S.A. w Warszawie: https://www.citi.com/Careers/policies/pdf/BankHandlowyPolandPrivacyNotice.pdf

Grade :All Job Level - All Job FunctionsAll Job Level - All Job Functions - PL

Time Type :Full time

Citi is an equal opportunity and affirmative action employer.
Minority/Female/Veteran/Individuals with Disabilities/Sexual Orientation/Gender Identity.

Citigroup Inc. and its subsidiaries ("Citi”) invite all qualified interested applicants to apply for career opportunities. If you are a person with a disability and need a reasonable accommodation to use our search tools and/or apply for a career opportunity CLICK HERE.

To view the "EEO is the Law" poster CLICK HERE. To view the EEO is the Law Supplement CLICK HERE.
To view the EEO Policy Statement CLICK HERE.
To view the Pay Transparency Posting CLICK HERE.

Please be informed that we will contact selected candidates only.

Citi and Citi Handlowy are registered trademark of Citigroup Inc., used under license. Citigroup Inc. and its subsidiaries are also entitled to rights to certain other trademarks contained herein.

www.citihandlowy.pl
Bank Handlowy w Waszawie S.A

This job is no longer available

Recruitment process for this position has ended.

Jobs that may interest you:

Details

  • icon
  • iconWarszawa, mazowieckie

Company profile

  • About us
  • Job offers

Do you want to be always up to date?

Create job alert and start getting similar offers directly to your mailbox!